צלקות

ראש-צלקת | תיקון צלקות

תיקון צלקות – Repairing scars

טשטוש צלקות, תיקון, מחיקת צלקת בראש – מומחה לצלקות מטפל ביעילות כמעט בכל סוג של נזק לעור בקרקפת, בפנים או בזקן: טשטוש צלקות, כיסוי צלקות מהשתלת שיער וקווי השתלות ישנות.

ראש צלקת - מומחה לטיפול בצלקות בקרקפת ובראש. תיקון צלקות של השתלות שיער, ציפוי צלקות במיקרופיגמנטציה, שיקום צלקות לפני ואחרי
מילוי שיער לצלקות בחומר אורגני – מיקרופיגמנטציה לצלקת תיקון חורים בשיער

במפרצים השתלת שיער יכולה לתת מענה ולהביא לתוצאות טובות ואיפלו מצויינות, אך מי שסובל מהתקרחות בהיקף נרחב יותר, כלומר שהקרחת מורגשת ונראית מאחור ברורה, האפשרויות בהשתלות שער במצבים כ-אלה אינן מומלצות.

צלקות ראש
צלקות באזור התורם – תיקון צלקות

השתלת שער טובה יוצאת ברוב המקרים לאלו ששייכים ומשתייכים לבעיות במפרצים והמשולש הקדמי בקרקפת הראש, מצליחה די יפה לכסות אותם בעזרת לקיחה והוצאת זקיקים בריאים מהאזור התורם (מאחור).
השתלת שיער מסוג זה היא אכן כדאית ומומלצת מאוד לגברים בעלי מפרצים בשיער וחלק קדמי דליל.

לעיתים אנו פוגשים גברים עם השתלות שיער שאינן מורגשות כלל ומאוד יפות עדינות וטבעיות,  ואפילו אם נסתכל מקרוב ההשתלות משביעות את הדעת.

בניגוד המוחלט – הכשלונות של השתלות שיער בקרב גברים קרחים או דלילי שער במידה רבה ומוגזמת, נוטות ומתאימות הרבה יותר להליך קריקטוריסטי כירורגי אפילו גם לאחר מספר פעמים של השתלות!
אם כן, נשאלת השאלה מדוע בכל זאת כאשר גבר קירח שיודע במודע ובתת המודע שלו שאין לו מספיק שיער בקרקפת, הולך לבצע השתלת שיער, שתיראה בסופו של יום לא נורמלית, בולטת ומגוחכת לפעמים?

המרכז לנפגעי השתלות שיער הוקם ע"י אילן רביבו (Vivo) במטרה כדי לסייע לגברים אחרי השתלות שיער ובין היתר מגביר את המודעות בלקחת החלטה נכונה ונבונה לפני שהם נכנסים לתהליך השתלת שיער.

צלקות באזור התורם לאחר השתלת שיער

בחינה נכונה והתאמת מדויקת לפני ההליך תתרום למטופל יתרון משמעותי על אלו שלו הקשיבו לפני ניתוח ההשתלה, הברחירה הנכונה תמנע ממנו לקבל צלקות שיער מיותרים בראש לכל החיים לאחר השתלת שיער.

בפוסט זה אנסה לענות על כמה שאלות רלוונטיות בנושא: צלקות שיער ולספק לכם את הפתרון הישומי המוצלח שלי . 

אך קודם אשפוך קצת ידע ככלי

מהן תהליכי השתלות שיער?

השתלות שיער הם הליכי נתוחים כירורגיים, נותוחיים המבוצעים בדרך כלל על ידי רופאים ידועים מוסמכים ומומחים להשתלות. בגדול, יש 2 שיטות עקריות  להשתלת שיער ואלו הן:
Fue, ו Fut. כל השאר הם שמות גינריים להשתלות שיער.

• שיטת ה-Fut היא הליך של שתלי שער המוצאים מתוך זקיקי שיער מעודפים מהקרקפת בעורף ובחיתוך גס ותפירה לאחר הסרת רצועת עור עשירה בזקיקי שיער בריאים. (הסטריפ בגודל של 2×8 ס"מ בדרך כלל).
הסטריפ נחתך מהאזור התורם (עורף ו/או צדעיים) מאחורנית לקרקפת ומהצדדים מעל האזניים.

הקרקפת ודאי נפגעת מהתרוקנות הזקיקים והאזור התורם בקושי חי הוא נסגר בסוף אבל משאיר חורי שיער, צלקות וסימנים ריקים לאחר ההחלמה מניתוח השתלה.

אזור תורם הוא אזור שחייב להיות פגוע עם צלקות שישארו לכל הזמן, לתמיד, לכל החיים ולא ישתנו מעצמם.

פיגמנטציה לצלקות

רצועת הצלקת בראש מהשתלות ישנות נקראת סטריפ והיא יוצרת חור בשיער וקרחות רבות של עור ללא זקיקי שיער בתוך הקרקפת.

• שיטת ה-Fue לעומת fut רק פיזרה את הצלקות למרחב יותר גדול בקרקפת ובאזור התורם! השיטה הזאת מחליפה את שיטת הסטריפ ובמקום להסיר רצועת עור עם זקיקים, במקרה הטוב שולפים שערה, שערה, אחת אחת, ויוצרים צלקות קטנטנות מפוזרות באזור התורם. במקרה הלא טוב שולפים עשרות זקיקים ביחד ויוצרים צלקות גדולות יותר
• המושתלים לא מבינים בכלל ולא יודעים שישארו להם צלקות בקרקפת. אותם מנתחים לא אמרו למושתלים שהם יוצרים להם חורים בראש או צלקות קטנות באוזר התורם והתהליך עצמו מבוצע בפרוצדורת זמן מוארכת. 

הוצאות של זקיקי השיער מתבצעות הן בהרדמה מקומית והן בהרדמה כללית וזאת בכדי להעלים ולטשטש את כאב העקירות בזמן הניתוח. הרגשת כאבים תופיע לאחר השפעת ההרדמה.

צלקות השתלת שיער – כמה זמן הן נשארות?

חשוב לדעת שכל שיער שנלקח מהאזור התורם יתרום צלקות.  זקיקי השיער שהוצאו בהשתלה לאחר מספר שבועות יותירו פצעים רבים אשר יסגרו באופן טבעי ויהפכו לצלקות , דבר שהוא צפוי וידוע מראש למנתחים וזה נורמלי. ובמקומות האלו לא יצמחו יותר שערות חדשות גם לאחר תקופה של מספר שבועות, חודשים ושנים רבות. 

התופעות הלוואי שלאחר השתלת שער הם בעיקר צלקות, חתכים וחורים בראש.

2 צלקות ו*קרחת* לאחר השתלת שיער! צלקת בקרקפת מהשתלת שיער

הרי מדובר בניתוח כירורגי פולשני כמו בכל ניתוח אחר, הסיכווים הם בלתי נמנעים לתופעת הצלקות – הן קלות והן חמורות יותר ומה שבטוח הן לא יעלמו לעולם לבד.
לא מדובר פה על הכאבים והדימומים שההשתלת שיער גורמת למטופלים. לא על זיהומים בקרקפת ולא על נשירת שיער לאחר השתלה. מדובר כאן על היווצרויות של צלקות בראש!

ברמת העיקרון צמיחת שער מחודש בצלקות שלאחר השתלת שער אינה אפשרית, ומכיוון שבצלקות רקמות העור והנקבוביות סתומות, חלק נכבד וגדול של זקיקים מושתלים בצלקות מסרבים להיקלט בכלל. 

תופעות הלוואי שהם צלקות בראש לאחר השתלות שיער לא צפויות למטופלים אחרי הניתוח והנזקים לא חולפים לעולם, על כן על הרופא להסביר ולהכין היטב את המטופל.

חשוב לזכור שבכל מקרה של השתלת שיער יהיו צלקות, ויש להיות ערים במיוחד לפני כן ולשאול בבירור – "האם ישארו לי צלקות בראש אחרי ההשתלה?"
במידה והרופא אומר כן הוא אכן אומר אמת. ובמידה והוא ממציא תירוצים ומתחמק מלענות על השאלה הפשוטה הוא משקר.

הסתרת צלקות

תופעות לוואי של צלקות בראש לאחר השתלת שיער כאמור הם חלק בלתי נפרד מתהליך השתלת שיער – לכל השיטות כולל כולם גם אם אומרים לכם אחרת. 

לאחר השתלת שיער

כפי שמובן לכל בר דעת, אחרי ניתוח של השתלת שער, השיער שהושתל אמור לנשור בהתחלה ולצמוח שוב מחדש. זהו הליך שידוע והוא די נורמלי למעשה. השיער המושתל החדש יצמח בדיוק באותם כיוונים והצפיפות שהשתילו אותו.
כמו כן, עקירת שתלי השיער עצמם מביאה טראומה לקרקפת והעור בראש והשיער עם מלא חורים וצלקות, דבר שיכול לגרום במידה מסוימת לדיכאון בעקבות תוצאות של השתלות שיער גרועות.
הדבר מעיד על מצב לא תקין של קרקפת עם זקיקי שיער בריאים שהחליפו את מקומם בצלקות.

תיקון לצלקות השיער לאחר השתלת שיער

לאחר כל השתלת שיער כאמור האזור התורם נכנס לסטרס עמוק (ותמידי – האזור התורם נפגע לתמיד)!

יכולת מדהימה פותחה להסתרת צלקות באמצעות גיוון צבעים קבועים העוזרים להעלים את סימני הצלקות הלבנבנות בין השיער, להימשך ולגרום לראיית הדמיה נכונה וטבעית לבעיית השיער באזורים התורמים.

צלקות מזקיקי שיער עקור לאחר טיפולי מיקרופיגמנטציה מראים ונראים כהצמחת שיער חדש הצומח באותו צבע בדיוק של השיער הטבעי. ניתן גם לעזור ולסייע בהתקרחויות שונות בסביבת שיער ובזירוז תחזוקת האזור התורם בעזרת טיפולי הדמיית שיער.

טשטוש צלקת בראש/בשער לפני ואחרי

אז לפני שמחליטים על טיפול משלים כלשהו לצלקות ראש (שיער), הכי כדאי ומומלץ מאוד להתייעץ עם Vivo – מומחה להדמיית שיער שביצע כבר אלפי תיקונים לצלקות מכל סוגי ההשתלות שיער מהארץ ומחו"ל.
הטיפול המשלים אצלו למילוי חורים בשיער וצלקות בקרקפת הוא אכן הכי מומלץ לאחר השתלה

צלקת שיער לאחר השתלת שיער

אף אחד לא מעוניין בצלקת בראש ובטח לא לאחר השתלת שיער  ולזה אין ממש טיפול תרופתי או ניתוחי שיכול לעזור.

גם לייזר שעלול להשפיע מאוד על גוף הצלקת ועל גובהה לא ישנה את גוונה למשהו שיכול להזכיר שיער או זקיקי שיער.

רוב המושתלים מעדיפים ובוחרים בחלופה טבעית של שיער הנקראת דמוי שיער, המסייע לצלקות זקיקי השיער שנקצרו לאחר (וגם לפני) השתלת שיער.

בתכלס, עדיין אין אף מכשיר או משתיל שיער בעולם שמספק טיפול טבעי לחלוטין שיהפוך קרחת לשיער מלא וטבעי. 

טשטוש צלקות ראש

הדמיות מוחשיות וסימולציות שיער משולבות בצלקת: בטיפול ועוד לפניו נבחנים האפשרויות להתאמת הצבעים של השיער הטבעי של ראש המטופל, ובעזרת מחט זעירה כחוט שער, מוחדרים פיגמנטים של הגוון התואם לתוך האזור המצולק או המרקיח, החסר שיער או הצלקתי במקרה שלנו.

מדובר בתהליך עדין ומורכב ולא פשוט למרות המידע השגוי ברשתות, מילוי צלקות בתוך השיער בדרך כלל מצריך בין שניים עד ארבעה טיפולים, שבתהליכם הפיגמנטים מדמים זקיקי שיער כזיפים אשר רקע צף על פני המקום הפגוע, הדמיות המיקרו נראים ונותנים תחושה של שיער קצוץ באותו האזור הצלקתי. בעזרת פיגמנטים אלו ניתן לכסות אזורים שלמים של צלקות בקרקפת וכן בזקן ותיקון בגבות, לבצע העלמת צלקות, ולטשטש את הצלקת עד שתעלם לגמרי, על מנת לתת תחושה של ראש בריא ומלא שיער ללא סימנים או חתכים כלל.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button