צלקות

לאחר השתלת שיער – חשוב שתדע

לאחר השתלת שיער – חשוב שתדע

השתלת שיער היא הליך ופרצודורה לא פשוטה כלל והיא כרוכה בניתוח כיכוררגי והרדמה אשר מאפשרת את לקיחת השערות בשלימותן אחת אחת ולהניחן במקום דליל או ללא שיער. המטרה: העברת שיער ממקום למקום. מעטות השיטות הנפוצות בימינו וניתן למנות אותם על כף יד אחת, ובכל זאת מדובר בניתוחי קרקפת ויש על כך אין ספור מקרים וסיפורים של הצלחות וכשלונות גם יחד. ומומלץ לכל אחד שרוצה לעבור השתלת שיער או מי שכבר עשה השתלה לדעת כיצד להתכונן ליום שאחרי ההשתלה.

אין כאן הוראות חד משמעותיות והכל בגדר המלצות – לאחר השתלה בין אם היא מוצלחת ובין אם לא ישנה דרך להקל ולשפר את המראה שהתקבל אחרי ההשתלה. מטופלים רבים מתלוננים לאחר שנה שההשתלה שעשו לא הועילה במיוחד ועדיין חסרים שערות בכל מני מקומות על הראש מקדימה. אי שביעות רצונם נובעת מכך שאחרי השתלת השתלת השיער שעברו אמנם כיסתה חלק מהקרחות אבל רואים את הקרקפת מבעד לשיער. דבר אשר מפריע לעין ומורגש מאוד.
על כן, ועל מנת שאיכות החיים לאחר ההשתלה לא תפגע ישנה דרך שתהפוך את דלילות השיער בקרקפת למעין סמיכות דחוסה בגוון מתאים ומשתלב לכלל השיער.

חודשיים אחרי השתלת שיער fue
ניתן כבר לבצע טשטוש לצלקות שיצרה ההשתלה. בתקופה של חודשיים שלאחר ההשתלה לא מומלץ לצבוע את הקרקפת בפיגמנט קבוע אלא להמתין כ3 עד 5 חודשים – ולכן יש צורך בבדיקה אצל מומחה.

רוב השתלות השיער מלוות במתן זריקות כואבות לקרקפת בטרם הוצאת הזקיקים על מנת להרדים את כל האזור התורם והנתרם. כמו כן הטיפול משולב עם תרופה אנטיביוטית לפני ההשתלה וכמה ימים לאחרי כן. כל זאת על מנת למנוע כאבים וזיהום מיותר באזורים הפתוחים.  יש להקפיד על נטילת האנטיביוטיקה לפי הוראות המנתח.

עם צלקות השתלת שיער לא משחקים – הינה כל מה שחובה לדעת:

אחרי ההשתלה, מילוי קרקפת בצבע קבוע:

כמעט כמו בכל טיפול חודרני בו נחתך העור והבשר בגוף מניתוח או התעסקות כירורגית כזו ואחרת מבוצעים זריקות בדרך כלל אבל זאת לא הבעיה. משום שצלקות לא נעשות על ידי מחטים של זריקות ההרדמה המקומית. הצלקות בהשתלת שיער נעשות מהחיתוך וכן מהוצאת זקיקים מהראש מאחורה ברדך כלל, כך שגם אם הוציאו שיער מהצדדים מעל האוזניים בהשתלת שיער, יש להיזהר שלא להסתפר קצר מדי (אלא אם כן נעשתה הכהיית קרקפת) ובזמן שדלילות וחוסר השיער משפיעים על המראה, עוד קיימת אפשרות לאחר ביצוע ההשתלה על מנת להגיע לרמה של מראה שיער צפוף הן בחלק הקדמי והן בחלק האחורי (בצלקות). כדאי להתפנק מטיפול של טיפוח עור הקרקפת ע"י צבע קבוע לקרחות ולהכהייתם ואף גם לצלקות . הוא מונע דלילות ויוצר מרקם אחיד וצפוף המושטח על גבי עור הקרקפת. בשום אופן אינו פוגע בקרישי הדם ולא משפיע כלל על צמיחת השיער (המושתל והטבעי).

מיקרו פיגמנטציה למילוי קרחות על העור בצביעה קבועה לאחר ההשתלה. הקרחות הברק והלובן שנישארים בתחתית הקרקפת לאחר השתלת שיער יוצרות תחושה של דלילות, ומה שכן מסייע בגדול בהפחתת הדלילות הזו זה מיקרופיגמנטציה מקצועית. שעלולה לחולל פלאים אחרי כל סוג וצורה של השתלות שיער לא מוצלחות! היא מופיעה בצורה שכוללת את עטיפת קרקעית הזקיקים הבודדים ובכך שהיא משנה את גוון הסביבה וצובעת את האיזור כולו בגוון אחיד (בדרך כלל יותר כהה) . האדמומיות היא טבעית ומופיעה בגלל התעסקות וגירוי עורי עדין למדי, אך צורב במקצת ומעקצץ.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button