צלקות

השתלת שיער: נזקים וצלקות

השתלת שיער: נזקים וצלקות.

השתלת שיער ולא משנה באיזו שיטה תבחרו, תמיד תותיר איזו צלקת, פצע או נזק כלשהו בקרקפת. (לא בהכרח הצלקות גלויות לעין, אבל נזק לאזור התורם – חייב להיות! – נעשה תהליך כירורגי לחילוץ שתילי זקיקי שיער.

הפצעים והצלקות באזורים התורמים היו מכוסים פעם בשיער טבעי כמו בראש רגיל, גם הכתפיים, בית השחי והזקן (שמענו גם על מקרים שלא כל-כך נעים לספר פה מהיכן חילצו שערות להשתלת שיער) הם מקורות היום לשכנוע לייבא שיער וכמובן שהם משפיעים על המראה שלנו באופן ישיר.

הנזקים הם רבים ונראים בולטים, הם משאירים הבדל כה ברור במראה של צלקות באזור בו נלקח שיער, למשל צלקת המופיעה לאחר השתלת שיער בטכניקת fut הישנה, צלקת מסוג זה מאלצת את המטופל להאריך שיער שאין לו! או להסתיר את הצלקת איכשהו…

להאריך שיער כדי להעלים צלקת במצב כזה שיש קרחת (פדחת) זה מגוחך, הרי המטרה של השתלת שיער הייתה לכסות את הקרחת ולהאריך את שיער, שיראה מלא וטבעי. ומהפצע הגדול הזה נראית ונשארה רק צלקת מכוערת. על השיער שהשתילו אין בכלל על מה לדבר! א. לא היו מספיק זקיקים של שערות בסטריפ שחילצו ממנו את הזקיקים. ב. רוב מה שהשתילו נשאר אבל זה מצחיק כי יש שם אולי 100 שערות. צלקת שיער יכולה להיות קלה לכיסוי וניתן להסתיר אותה עם לא מעט מוצרים.

בעוד שחלק מהטיפולים ברורים ודורשים יצירתיות, השתלת שיער FUE מעל הצלקת הזאת שלקחו וחילצו ממנה כבר שיער – לעולם לא תחזור לתפקד כפי שהייתה לפני. כלומר: השתלת שיער על צלקת לא תראה טבעית גם אם יעבוד עליה סופר המומחים להשתלות שיער – הרקמות חסומות ואין אפשרות לשחזר בדיוק את מקום חילוץ הזקיקים ולהשתיל בהן שוב שיער.

Call Now Button